Kinowe seanse w DKF Niespodzianka w Pałacu Młodzieży

DATA ROZPOCZĘCIA12 października 2017

DATA ZAKOŃCZENIA12 października 2017

CZAS 19:30

STRONA WWWhttp://www.palac.bydgoszcz.pl/dkf_niespodzianka.php

LOKALIZACJAJagiellońska 27, Bydgoszcz

Czy zamierzasz uczestniczyć w Kinowe seanse w DKF Niespodzianka w Pałacu Młodzieży ? Nikt jeszcze nie uczestniczy. Tak, zmierzam
Wyznacz trasę Większa mapa

Opis wydarzenia

DKF Niespodzianka w Pałacu Młodzieży zaprasza na filmowe seanse w październiku

Czwartek, 5 października, godz. 19:30

pokotPokot, reż. Agnieszka Holland, Polska/Czechy/Niemcy/Słowacja/Szwecja 2017, 128 min.

Polski kandydat do Oscara 2018. Główną bohaterką filmu jest emerytowana inżynier Janina Duszejko, z zamiłowania astrolożka i wegetarianka. Kobieta mieszka w małej sudeckiej wsi. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało martwego sąsiada-kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady wokół jego domu to ślady saren… Z czasem pojawiają się kolejne zwłoki lokalnych osobistości. Wszyscy zabici byli myśliwymi. Duszejko widząc niemoc policji, prowadzi własne śledztwo, którego wyniki są złowieszcze: czy to myśliwi stali się zwierzyną?

milczenie

Milczenie (Silence), reż. Martin Scorsese, USA 2016, 161 min.

Inspirowany autentycznymi wydarzeniami i zrealizowany z niezwykłym rozmachem najnowszy film wielkiego mistrza kina. Przez trzydzieści lat Scorsese przygotowywał adaptację od dawna go fascynującej, słynnej powieści Shūsaku Endō. XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę. „Milczenie” to najmocniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty film w karierze Martina Scorsese. Amerykański twórca poszukuje odpowiedzi dotyczących istoty i sensu religii, a także wierności swoim przekonaniom w świecie, w którym płaci się za nią najwyższą cenę.

frantzCzwartek, 19 października, godz. 19:30

Frantz, reż. François Ozon, Francja/Niemcy 2016, 113 min.

Stylowe i sugestywne połączenie romansu i kryminału w stylu retro. Film zdobył aż 11 nominacji do Cezarów 2017. Niewielkie niemieckie miasto, lata 20., tuż po wojnie. Młoda Niemka, Anna, odwiedza miejsce spoczynku poległego na froncie narzeczonego. Ku swemu zdumieniu, dziewczyna spotyka nad grobem Frantza tajemniczego mężczyznę obcego pochodzenia. Adrien okazuje się przybyszem z Francji. Przedstawia się jako przyjaciel zmarłego. Z biegiem czasu między Francuzem a Niemką zaczyna się rodzić osobliwa więź. Tylko czy Adrien rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje?

klientCzwartek, 26 października, godz. 19:30

Klient (Forushande/The Salesman), reż. Asghar Farhadi, Iran/Francja 2016, 125 min.

Laureat Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznej 2017. Dramat rozgrywający się we współczesnym Teheranie. Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum miasta, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.

CENA KARNETU: 24 ZŁ;

CENA BILETU NORMALNEGO: 8 ZŁ

CENA KARNETU ULGOWEGO (MŁODZIEŻ PONADGIMNAZJALNA, STUDENCI, EMERYCI): 15 ZŁ;

CENA BILETU ULGOWEGO (MŁODZIEŻ PONADGIMNAZJALNA, STUDENCI, EMERYCI): 5 ZŁ

Kontakt: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, Dominik Wierski, tel. 52 321 00 81 wew. 379. Karnety i bilety do nabycia w portierni Pałacu Młodzieży przed seansem.

Odwiedzono 163 razy , 1Odwiedzane dzisiaj
Wydarzenie Kategorie: Tagi wydarzenia , ,

Powiązane