Kinowe seanse w DKF Niespodzianka w Pałacu Młodzieży

DATA ROZPOCZĘCIA23 listopada 2017

DATA ZAKOŃCZENIA23 listopada 2017

CZAS 19:30

STRONA WWWhttp://www.palac.bydgoszcz.pl/dkf_niespodzianka.php

LOKALIZACJAJagiellońska 27, Bydgoszcz

Czy zamierzasz uczestniczyć w Kinowe seanse w DKF Niespodzianka w Pałacu Młodzieży ? Nikt jeszcze nie uczestniczy. Tak, zmierzam
Wyznacz trasę Większa mapa

Opis wydarzenia

DKF Niespodzianka w Pałacu Młodzieży zaprasza na filmowe seanse w listopadzie

sieranevadaCzwartek, 2 listopada, godz. 19:30

Sieranevada, reż. Cristi Puiu, Rumunia/Francja 2016, 172 min.

Najnowszy film w reżyserii Cristiego Puiu to pełen czarnego humoru komediodramat o rodzinnej uroczystości z nieoczekiwanym finałem. To przenikliwa wiwisekcja relacji między bliskimi oraz refleksja nad codziennymi kłamstwami i niedopowiedzeniami, tworzącymi fundament każdej rodziny. Bukareszt. W sobotnie przedpołudnie 40-letni lekarz wraz z żoną udaje się na rodzinną uroczystość ku pamięci zmarłego 40 dni wcześniej ojca. Gdy krewni czekają na spóźniającego się kapłana, na światło dzienne wychodzą sekrety i zadawnione urazy, a temperaturę spotkania dodatkowo podnosi bieżąca polityka. Wkrótce rodzinny zjazd przeradza się w regularną wojnę domową.

maudieCzwartek, 9 listopada, godz. 19:30

Maudie, reż. Aisling Walsh, Irlandia/Kanada 2016, 115 min.

Wzruszająca opowieść oparta na życiu malarki Maud Lewis, uważanej dziś za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek. Niesamowita historia o romansie pomiędzy samotnikiem (Ethan Hawke), a kruchą, ale pełną energii kobietą (Sally Hawkins), która pragnie niezależności, by móc z wielką pasją malować swoje wyjątkowe obrazy. Czuła opowieść, w której zakochała się publiczność i krytycy na całym świecie. Z 11. edycji Festiwalu Filmowego Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym film wrócił jako zwycięzca, otrzymując Nagrodę Publiczności. W rolach głównych rewelacyjna Sally Hawkins, wymieniana dziś jako kandydatka do Oscara, oraz Ethan Hawke.

kediCzwartek, 16 listopada, godz. 19:30

Kedi. Sekretne życie kotów (Kedi), reż. Ceyda Torun, Turcja/USA 2016, 80 min.

Film dokumentalny, który podbił serca widzów na całym świecie. Akcja rozgrywa się w wielkim Stambule, mieście z sięgającą tysięcy lat historią, a zarazem jedynym w swoim rodzaju najprawdziwszym kocim imperium. Kilka kotów – Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak – zabierze widzów w niezwykłą podróż po mieście.

królewicz olchCzwartek, 23 listopada, godz. 19:30

Królewicz Olch, reż. Kuba Czekaj, Polska 2016, 101 min.

Wybitnie utalentowany chłopak jest oczkiem w głowie apodyktycznej matki. Ich więź jest nierozerwalna, są razem przeciwko całemu światu. To jednak tylko pozory… Podczas gdy on pragnie być zwykłym nastolatkiem, matka wymusza na nim udział w międzynarodowym konkursie naukowym. Gdy on marzy o kolegach i pierwszej dziewczynie, ona przeprowadza ich do innego miasta, by mógł studiować na uniwersytecie. Wszystko zmienia się, kiedy w ich życiu nagle pojawia się mężczyzna, a nastoletni geniusz przestaje być centrum wszechświata. Oryginalny formalnie film Czekaja stał się szeroko dyskutowanym wydarzeniem, przynosząc skrajnie odmienne opinie widzów i krytyków.

lady mCzwartek, 30 listopada, godz. 19:30

Lady M. (Lady Macbeth), reż. William Oldroyd, Wielka Brytania 2016, 89 min.

Adaptacja powieści Nikołaja Leskowa, po którą w latach 60. sięgnął także Andrzej Wajda. Młodziutka Katherine wychodzi za mąż za znacznie starszego i majętnego dziedzica, lecz tytułową „lady” jest jedynie z nazwy. Przyszło jej bowiem żyć w świecie mężczyzn, którzy traktują ją wyłącznie jako piękną ozdobę. Coś, na co przyjemnie popatrzeć lub w wyjątkowych sytuacjach pochwalić, a co nie powinno mieć własnej woli. Kiedy Katherine spotyka bezczelnego, emanującego energią Sebastiana, nowego pracownika męża, zaczyna przechodzić wewnętrzną przemianę. Od tego momentu nie zatrzyma się przed niczym, aby dostać to, czego pragnie. Kobieta uwięziona w sztywnym gorsecie obyczajów to niebezpieczna kobieta.

CENA KARNETU: 24 ZŁ;

CENA BILETU NORMALNEGO: 8 ZŁ

CENA KARNETU ULGOWEGO (MŁODZIEŻ PONADGIMNAZJALNA, STUDENCI, EMERYCI): 15 ZŁ;

CENA BILETU ULGOWEGO (MŁODZIEŻ PONADGIMNAZJALNA, STUDENCI, EMERYCI): 5 ZŁ

Kontakt: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, Dominik Wierski, tel. 52 321 00 81 wew. 379. Karnety i bilety do nabycia w portierni Pałacu Młodzieży przed seansem.

Odwiedzono 49 razy , 2Odwiedzane dzisiaj
Wydarzenie Kategorie: Tagi wydarzenia , ,

Powiązane